کدخبر: 2812 | دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱

کشتار دام مولد ممنوع است

کشتار دام مولد ممنوع است

 علی دولو گفت:دام مولد ذخیره ژنتیکی محسوب می‌شود و کشتار دامی که دارای قابلیت تولید مثل باشد به دلیل ارزش اقتصادی و اهمیت ژنتیکی آن مردود است و رفتاری مغایر با دور اندیشی است و نظارت‌های جدی‌تر و پیشگیرانه تری در این زمینه انجام شده است.

او گفت: یکی از شاخص‌های مهم امنیت غذایی تولید اقلام پروتئینی است و کشتار دام مولد به معنای خسارت‌های هنگفت است که جبرانش نیازمند سال‌ها زمان است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گفت: خشکسالی موجب کاهش تولید نهاده و علوفه داخل شده و قیمت نهاده افزایش یافته است و به همین دلیل با افزایش تقاضای عرضه دام مواجه هستیم.

دولو می‌گوید برای به حداقل رساندن این اتفاق شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به خرید حمایتی دام مازاد با قیمت مصوب دام سنگین ۲۱۶ هزار تومان و دام سبک ۲۱۰ هزار تومان نموده است.

او گفت:همچنین با پیگیری‌های انجام شده صادرات دام از اواخر شهریور ماهامسال آزاد گردید و تاکنون مجوز صادرات ۲۷ هزار و ۵۰۰ راس دام سبک و ۲ هزار و ۳۰۰ راس دام سنگین از طریق معاونت توسعه، بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی به بازرگانان استان داده شده که از این تعداد تاکنون ۳ هزار راس دام سبک به کشور‌های حاشیه خلیج فارس صادر گردیده است.


نظرات بازدیدکنندگان

*
*
*
کد امنیتی