کدخبر: 2819 | پنج شنبه ۳ آذر ۱۴۰۱

خرید توافقی بیش از ۱۱۲هزار تن انواع محصول از کشاورزان استان همدان

خرید توافقی بیش از  ۱۱۲هزار تن انواع محصول از کشاورزان استان همدان

مسعود اکبری د گفتگو با خبرنگا بازار گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۱۲ هزار و ۵۰۰ تن انواع محصول کشاورزی توسط شبکه تعاونی‌های کشاورزی، روستایی و تولید از کشاورزان استان همدان خریداری شده است.

اکبری افزود: خرید توافقی محصولات امری مهم در صیانت از منافع کشاورزان بوده و از افت قیمت جلوگیری می‌کند همچنین با کاهش واسطه گری در بخش کشاورزی سبب ایجاد تعادل در قیمت برای تولید کننده و مصرف کننده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان خرید توافقی به محصولات جو، ذرت، سبوس و شیر اختصاص دارد، اظهار داشت: خرید توافقی توسط تشکل‌های بخش کشاورزی از جمله تعاونی‌های روستایی، کشاورزی و تولید در سطح استان همدان انجام می‌شود.

اکبری خرید توافقی را در جهش تولید و بهبود وضعیت اقتصادی بهره برداران بخش کشاورزی مؤثر دانست و گفت: هدف از خرید توافقی کاهش واسطه‌های بخش کشاورزی در خرید و فروش محصولات کشاورزی است که در نهایت به سود کشاورز و مصرف‌کننده منتهی می‌شود.

وی اضافه کرد: شبکه تعاونی‌های شهرستان رزن با خرید بیش از ۱۲ هزار تن و اتحادیه دامداران استان با خرید ۲۴ هزار تن انواع محصولات کشاورزی بیشترین میزان خرید توافقی در سطح استان در ۷ماهه نخست امسال را داشته اند.


نظرات بازدیدکنندگان

*
*
*
کد امنیتی