کدخبر: 2823 | پنج شنبه ۳ آذر ۱۴۰۱

۱۸۵ میلیارد تومان برای حوزه دانش بنیان همدان تخصیص یافت

۱۸۵ میلیارد تومان برای حوزه دانش بنیان همدان تخصیص یافت

علیرضا قاسمی‌فرزاد در آیین سکوی پرتاب الوند که با هدف شناسایی تیم‌ها و سرمایه‌گذاری بر استارتاپ‌های همدان برگزار شد، گفت: این جلسات و برنامه‌ها از این دست اقداماتی است که دشمن را به هراس می‌اندازد، زیرا آن‌ها نمی‌خواهند که ما در مسیر رشد و توسعه باشیم. او گفت: کشور در سال‌های اخیر به ویژه امسال با تأکیدات مقام معظم رهبری بر مبحث تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، در مدار رشد و توسعه در حوزه‌های مختلف قرار گرفته است.
استاندار همدان گفت: نباید از مسیر پیشرفت اقتصادی در نظر گرفته شده عقب بمانیم و وجود نیرو‌های خلاق، تحصیلکرده و استعداد‌های درخشان، فضایی فراهم کرده تا کشور و به دنبال آن استان، در مدار رشد و پیشرفت قرار گیرد.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه در استان، ستاد اقتصاد دانش‌بنیان راه‌اندازی کرده‌ایم که دارای هفت کمیته تخصصی است و همه دانشگاه‌ها نیز ذیل این ستاد فعالیت دارند، گفت: برنامه دولت سیزدهم، فراهم کردن فضای رشدِ زیرمجموعه‌های دانش‌بنیان در سطح استان است.

او گفت: در سفر رئیس جمهور به استان، اعتباری افزون بر ۱۸۵ میلیارد تومان برای حوزه دانش‌بنیان در نظر گرفته شده که با توجه به اقدامات و حمایت‌هایی که دولت سیزدهم در زمینه تولید انجام داده بی‌شک افق و آینده مجموعه‌های دانش‌بنیان استان روشن است.
استاندار همدان با بیان اینکه پارک علم و فناوری استان، همه توان خود را برای حمایت از مجموعه‌های دانش‌بنیان به کار‌گرفته است گفت: دولت سیزدهم، صندوق حمایت و توسعه‌ی مجموعه‌های دانش‌بنیان را در سطح کشور فعال کرده است.

قاسمی فرزاد گفت: زمینه‌های تولید در حوزه‌های مختلف اقتصاد یعنی کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری با شیوه‌های نوین تقویت و توسعه خواهد یافت و استعداد‌ها و ظرفیت‌های بسیار خوبی در استان همدان در حوزه‌های دانش بنیان وجود دارد که حمایت و پشتیبانی از آن‌ها از طریق دولت بسیار ضروری است.


نظرات بازدیدکنندگان

*
*
*
کد امنیتی