کدخبر: 2825 | پنج شنبه ۳ آذر ۱۴۰۱

حمایت از شرکتهای دانش بنیان در دستور کار

حمایت از شرکتهای دانش بنیان در دستور کار

 علیرضا قاسمی فرزاد با حضور در آئین سکوی پرتاب الوند که با هدف شناسایی تیم‌ها و سرمایه‌گذاری بر استارتاپ‌های همدان برگزار شد، گفت: این جلسات و برنامه‌ها از جمله اقداماتی است که دشمن را به هراس می‌اندازد زیرا آن‌ها نمی‌خواهند که ما در مسیر رشد و توسعه باشیم.

وی ادامه داد: کشور، طی سال‌های اخیر به ویژه امسال با تأکیدات مقام معظم رهبری بر مبحث تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در مدار رشد و توسعه در حوزه‌های مختلف قرار گرفته است.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: مجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و بنیاد برکت که وابسته به این ستاد است در عرصه‌های مختلف تولید و اقتصاد پیشگام شده است.

وی اظهار کرد: توجه به مباحث دانش‌بنیان و پیشبرد تولید بر مدار دانش، از برنامه‌ها و اقدامات جدی مجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و بنیاد برکت است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه نباید از مسیر پیشرفت اقتصادی در نظر گرفته شده عقب بمانیم، گفت: وجود نیروهای خلاق، تحصیل‌کرده و استعدادهای درخشان، فضایی فراهم کرده تا کشور و به دنبال آن استان، در مدار رشد و پیشرفت قرار گیرد.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه در استان، ستاد اقتصاد دانش‌بنیان راه‌اندازی کرده‌ایم که دارای ۷ کمیته تخصصی است و همه دانشگاه‌ها نیز ذیل این ستاد فعالیت دارند، افزود: برنامه دولت سیزدهم، فراهم کردن فضای رشدِ زیرمجموعه‌های دانش‌بنیان در سطح استان است.

وی اضافه کرد: در سفر پرخیر و برکت رئیس جمهور به استان، اعتباری بالغ بر ۱۸۵ میلیارد تومان برای حوزه دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است.

قاسمی فرزاد ادامه داد: با توجه به اقدامات و حمایت‌هایی که دولت سیزدهم در زمینه تولید انجام داده است، بی‌شک افق و آینده مجموعه‌های دانش‌بنیان استان روشن است.

وی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری استان، همه توان خود را برای حمایت از مجموعه‌های دانش‌بنیان به کار گرفته است، گفت: دولت سیزدهم، صندوق حمایت و توسعه‌ی مجموعه‌های دانش‌بنیان را در سطح کشور فعال کرده است.

استاندار همدان اضافه کرد: زمینه‌های تولید در حوزه‌های مختلف اقتصاد یعنی کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری با شیوه‌های نوین تقویت و توسعه خواهد یافت.

قاسمی فرزاد در پایان بیان کرد: استعدادها و ظرفیت‌های بسیار خوبی در استان همدان در حوزه‌های دانش بنیان وجود دارد که حمایت و پشتیبانی از آن‌ها توسط دولت بسیار ضروری است.


نظرات بازدیدکنندگان

*
*
*
کد امنیتی