کدخبر: 2813 | دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱

کشتار دام مولد در همدان ممنوع شد

کشتار دام مولد در همدان ممنوع شد

 علی دولو یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نظارت‌های جدی‌تر و پیشگیرانه‌تری در این زمینه انجام شده است، افزود: دام مولد ذخیره ژنتیکی محسوب می‌شود و کشتار دامی که دارای قابلیت تولید مثل باشد به دلیل ارزش اقتصادی و اهمیت ژنتیکی آن مردود و رفتاری مغایر با دور اندیشی است.

وی اضافه کرد: یکی از شاخص‌های مهم امنیت غذایی تولید اقلام پروتئینی است و کشتار دام مولد به معنای خسارت‌های هنگفت است که جبرانش نیازمند سال‌ها زمان است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان تصریح کرد: خشکسالی موجب کاهش تولید نهاده و علوفه داخل شده و قیمت نهاده افزایش یافته است و به همین دلیل با افزایش تقاضای عرضه دام مواجه هستیم.

دولو ادامه داد: برای به حداقل رساندن این اتفاق شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به خرید حمایتی دام مازاد با قیمت مصوب دام سنگین ۲۱۶ هزار تومان و دام سبک ۲۱۰ هزار تومان کرده است.

وی در پایان گفت: همچنین با پیگیری‌های انجام شده صادرات دام از اواخر شهریور ماه سال جاری آزاد شد و تاکنون مجوز صادرات ۲۷ هزار و ۵۰۰ رأس دام سبک و ۲ هزار و ۳۰۰ رأس دام سنگین از طریق معاونت توسعه، بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی به بازرگانان استان داده شده که از این تعداد تاکنون ۳ هزار رأس دام سبک به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است.


نظرات بازدیدکنندگان

*
*
*
کد امنیتی