کدخبر: 2822 | پنج شنبه ۳ آذر ۱۴۰۱

یک‌ هزار برگ اسناد دفاع مقدس به مرکز اسناد همدان منتقل شد

یک‌ هزار برگ اسناد دفاع مقدس به مرکز اسناد همدان منتقل شد

میثاق گودرزی با تقدیر از همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این خصوص افزود: خوشبختانه تعامل و همکاری خوبی بین این مدیریت با اداره کل فرهنگ و ارشاد استان در برگزاری برنامه‌های علمی و پژوهشی و به خصوص در حوزه دفاع مقدس و در قالب کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس برقرار است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: در همین راستا، مجموعه‌ای ارزشمند از اسناد و عکس‌های مربوط به سال‌های دفاع مقدس در همدان شناسایی و بر اساس توافق نامه و صورتجلسه رسمی، از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به این مدیریت منتقل شد.

گودرزی اضافه کرد: این مجموعه شامل ۲۴۵ برگ اسناد و مکاتبات، ۷۴۲ قطعه نگاتیو، ۴۲ قطعه عکس و تعدادی نوارهای VHS است که پس از فهرست نویسی، از طریق سایت کتابخانه ملی ایران در دسترس علاقمندان قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در حوزه جمع آوری اسناد دفاع مقدس در همدان اقدامات قابل توجهی صورت گرفته و مجموعه نفیسی از این اسناد و عکس‌ها در مرکز اسناد همدان به عنوان گنجینه‌ای از سال‌های دفاع مقدس نگهداری می‌شود که بیانگر نقش مؤثر مردم همدان در آن سال‌ها است.

وی از رزمندگان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا درخواست کرد هرگونه اسناد و تصاویر مربوطه را به این مدیریت اهدا کنند تا در آرشیو ملی ایران ثبت و نگهداری شود.

گفتنی است؛ در راستای حفظ و نشر اسناد دفاع مقدس و در قالب همکاری بین سازمانی، بیش از یک هزار برگ اسناد و عکس‌های مربوط به سال‌های دفاع مقدس، از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان به مرکز اسناد همدان منتقل شد.


نظرات بازدیدکنندگان

*
*
*
کد امنیتی