کدخبر: 2926 | شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

آغاز به کار بنیاد علمی فرهنگی سیدجمال‌الدین اسدآبادی بعد از ۱۳ سال

آغاز به کار بنیاد علمی فرهنگی سیدجمال‌الدین اسدآبادی بعد از ۱۳ سال

 پیش از ظهر امروز همایش بزرگداشت سیدجمال‌الدین اسدآبادی، بیدارگر مشرق زمین و پرچمدار بیداری اسلامی با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مسئولان استان و شخصیت‌های علمی فرهنگی در اسدآباد برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این همایش اظهار کرد: یکی از موضوعات مهمی که در دولت سیزدهم در راستای تحقق سند تحول و در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی در دستور کار قرار داده شد، گرامیداشت مفاخر و بزرگان کشور عزیزمان است.

مسعود ویژه مفاخر را الگوهای ملموس برای نسل جوان معرفی کرد و گفت: برای تحقق این هدف با پشتیبانی استاندار، دفتر انجمن مفاخر استان همدان راه‌اندازی شد و امروز هم شاهد آغاز به کار بنیاد علمی فرهنگی سیدجمال‌الدین اسدآبادی هستیم.

وی تصریح کرد: این بنیاد امروز ، ۱۳ سال پس از تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی رسماً فعالیت خود را شروع می‌کند و این امر مهم، آغازی است برای نشر و گسترش اندیشه‌های مفاخر استان همدان به ویژه سیدجمال‌الدین.

همدان نخستین استان است که بنیاد مفاخر در آن شکل گرفته است

استاندار همدان نیز با بیان اینکه همدان نخستین استان است که بنیاد مفاخر در آن شکل گرفته است گفت: ایجاد این بنیاد و تجلیل از بزرگان و مفاخر به حفظ فرهنگ ما کمک خواهد کرد.

علیرضا قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه مفاخر نقش موثری در توسعه فرهنگ و غنی‌سازی آن دارند، تصریح کرد: از راه‌اندازی بنیاد سیدجمال پس از ۱۳ سال وقفه بسیار خرسندیم چراکه همه نهضت‌های اسلامی مرهون تلاش‌های سیدجمال‌الدین اسدآبادی است.

سیدجمال‌الدین یک علامه حقیقی بود

امام جمعه اسدآباد نیز ضمن اینکه سیدجمال‌الدین اسدآبادی را نخبه‌ای بزرگ معرفی کرد که در علوم مختلف سرآمد بود گفت: ایشان یک علامه حقیقی بود.

حجت‌الاسلام موحدی افزود: ندای اتحاد اسلامی در برابر غرب، اولین بار توسط سیدجمال‌الدین سر داده شد، او فیلسوف سیاسی و اجتماعی بزرگی است که در حصار دنیا نمی‌گنجید و شخصیتی جهانی داشت. 

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره بیدارگر مشرق زمین، خاطرنشان کرد: بیداری ملت‌های اسلامی از برکات وجودی سیدجمال‌الدین اسدآبادی است.

امام جمعه اسدآباد سیدحسن نصرالله را میراث‌دار امروز سیدجمال‌الدین اسدآبادی دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم با فعال شدن بنیاد، کنگره بزرگداشت این شخصیت بزرگ به صورت بین‌المللی برگزار شود.


نظرات بازدیدکنندگان

*
*
*
کد امنیتی