کدخبر: 2935 | سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۲

همدان به قله پیک کرونا رسید/ مردم بیشتر مراقب باشند

همدان به قله پیک کرونا رسید/ مردم بیشتر مراقب باشند

وی با اشاره به اینکه تقریبا دهم عید نوروز نیز اوج افزایش آمار کرونا را داشتیم عنوان کرد: در حال حاضر کمی از شیب موجود کم شده اما در قله پیک هشتم قرار داری

مدیر گروه بیماری های واگیر معاونت بهداشتی همدان با تاکید بر اینکه چند روز اخیر کمی وضعیت کرونا بهتر شده اما مردم باید مراقب باشند گفت: قبل از نوروز مراجعات بیماران به درمانگاه‌های شبانه‌روزی به ۳ هزار مورد رسیده بود از طرفی به طور متوسط روزی یک مورد فوتی را شاهد بودیم اما امروز کمی فروکش کرده است.

وی با بیان اینکه در این مدت به طور متوسط روزانه با آمار ۱۵ مورد مثبت ابتلا به کرونا و ۴۰ مورد هم بستری مواجه بودیم افزود: در حال حاضر در قله کرونا هستیم و می‌طلبد مردم به ویژه نسبت به حضور در تجمعات مراقب باشند و کمتر در فضاهای بسته و شلوغ حضور یابند و نیز استفاده از ماسک را مورد توجه قرار دهند.

اندامی با توصیه به اینکه مردم به تزریق دُز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند خاطرنشان کرد: افرادی که بیشتر از ۶ ماه از زمان استفاده از واکسن آنها گذشته اقدام به تزریق دُز یادآور کنند.

وی در پاسخ به اینکه گویا طبق شنیده‌ها همدان در صدر فوتی‌های کرونا قرار دارد؟ گفت: همدان در آمار مراجعات به بیمارستان‌ها طی روزهای اخیر در غرب کشور در صدر بود و آمار فوتی‌های یک ماه گذشته نیز متاسفانه بالا بوده اما خوشبختانه در چند روز اخیر شاهد موارد فوتی نبودیم.


نظرات بازدیدکنندگان

*
*
*
کد امنیتی