کدخبر: 2936 | پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

کاهش جوجه ریزی موجب افزایش قیمت گوشت مرغ و نارضایتی مردم شده است

کاهش جوجه ریزی موجب افزایش قیمت گوشت مرغ و نارضایتی مردم شده است

مسلم مخفی عصر سه شنبه در کارگروه تنظیم بازار اظهار کرد: عملکرد نانوایان و دستگاه‌های اجرایی ذیربط در توزیع میوه طی ایام نوروز موجب رضایتمندی مردم بود که جای قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه ارتقای کیفیت نان و نظارت‌های لازم در این زمینه مورد تاکید است، گفت: با توجه به مطالبه و ذائقه مردم همدان، نان سنگک سنتی مورد توجه و حمایت قرار می‌گیرد.

فرماندار همدان افزود: مرغداران در مقطعی با توجه به پاره‌ای از مشکلات رغبت به جوجه‌ریزی نداشتند و این موضوع باعث کمبود، افزایش قیمت و نارضایتی مردم شده که جهاد کشاورزی باید در این زمینه نظارت و مدیریت کند.

وی عرضه مرغ به صورت قطعه‌بندی را ممنوع اعلام کرد و گفت: مرغ قطعه‌بندی شده علاوه بر تاثیر در افزایش قیمت مرغ، آرامش روانی بازار را نیز دچار آسیب می‌کند که دامپزشکی باید در این زمینه با جدیت برخورد کند.

مخفی با اشاره به گزارش ۱۵ هزار مورد بازرسی در هفته از سطح بازار و واحدهای صنفی تاکید کرد: دستگاه‌های نظارتی در برخورد با متخلفان بازار مماشات نکنند چراکه قیمت‌های متفاوت و بیشتر از نرخ قانونی پذیرفتنی نیست.

وی افزود: بازرسان و ناظران در این زمینه نباید با رافت عمل کنند چون نارضایتی مردم از گرانی و وضعیت بازار باعث بدبینی می‌شود.


نظرات بازدیدکنندگان

*
*
*
کد امنیتی