کدخبر: 378 | پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰

نشست هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر با دکتر آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

نشست هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر با دکتر آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

در نشست هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر با دکتر علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مدیر گروه اقتصادی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی عملکرد چهار سال گذشته و مشکلات این نهاد حمایتی در ارائه خدمات به اصحاب فرهنگ و هنر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سیدزاده در ابتدای این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد چهار ساله صندوق گفت: صندوق اعتباری هنر با توجه به کمبود منابع مالی و بودجه‌ای ناشی از شرایط تحریم با مشکلات جدی در ارائه خدمات به اعضا روبرو بود اما تلاش کردیم به وعده‌های خود عمل کنیم و با برنامه‌ریزی و توزیع عادلانه منابع توانستیم به اهداف خود رسیده و در حد توان رضایت اصحاب فرهنگ و هنر را بدست آوریم. خوشبختانه با توسعه کمی و کیفی خدمات، شاهد رشد چشمگیر در تمام این حوزه‌ها هستیم.

وی در ادامه افزود: هم اکنون بیش از 82 هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران کشور عضو صندوق اعتباری هستند. این تعداد در انتهای سال 95، 44 هزار و 500 نفر بود که طی سفرهای حمایتی، تعامل با حوزه‌ها و صنوف تخصصی، نظام‌مندسازی خدمات شاهد رشد بیش از 80 درصد در این حوزه هستیم.

سیدزاده با اشاره به اهمیت ارائه خدمات بیمه‌ای به جامعه فرهنگ و هنر گفت: خوشبختانه در این حوزه دستاوردهای خوبی بدست آوردیم.تعداد اعضای معرفی شده به سازمان تأمین اجتماعی در انتهای سال 95، 24 هزار نفر بود که این تعداد با رشد 78 درصدی به 43 هزار نفر در انتهای سال 99 رسید. همچنین در حوزه بیمه درمان تکمیلی نیز با ارتقای سطح خدمات، افزایش یارانه‌های پرداختی از سوی صندوق توانستیم خدمات خوبی به جامعه فرهنگ و هنر ارائه دهیم.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در بخش دیگر این گزارش با اشاره به تسهیلات پرداختی گفت: مبلغ تسهیلات پرداختی به اعضا کم است اما با وجود محدودیت منابع مالی، پرداخت تسهیلات طی این 4 سال متوقف نشده است. همچنین منابع به سمت استان‌های کشور علی‌الخصوص استان‌های کم برخوردار هدایت شد.

دکتر آقا محمدی در این نشست گفت: صندوق اعتباری هنر تلاش خوبی داشته است، فعالیت‌ها و تلاش‌هایی که شده ارزشمند است. مسائل فرهنگی موضوعی است که همه باید به آنها توجه کنند تا محدودیت ها و انتظارات اصحاب فرهنگ و هنر رفع شود.


نظرات بازدیدکنندگان

*
*
*
کد امنیتی