کدخبر: 379 | پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰

برخورداری بیش از ۲ هزار هنرمند از تسهیلات صندوق اعتباری هنر در قالب پویش همرسانی

برخورداری بیش از ۲ هزار هنرمند از تسهیلات صندوق اعتباری هنر در قالب پویش همرسانی

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: حمایت از هنرمندان مستعد و کمتر شناخته شده که از طریق همرسان‌های ما به صندوق اعتباری هنر معرفی شوند از محوری‌ترین اهداف صندوق است.

سیدحسین سیدزاده با اشاره به اخبار منتشر شده در خصوص یکی از هنرمندان موسیقی نواحی گفت: درصندوق اعتباری هنر طی این دوره چهار ساله تلاش کردیم تا اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه سراسر کشور عادلانه از خدمات این صندوق برخوردار شوند. باور قلبی من این است که سلبریتی‌های واقعی در استان‌ها هستند.

وی در ادامه افزود: یکی از دستاوردهای صندوق سفر به بیش از ۲۰ استان و دیدار مستقیم و خارج از تشریفات اداری با بیش از چهار هزار هنرمند بود. هدف سفرهای حمایتی پیگیری مطالبات هنرمندان و آگاهی آنان از خدمات صندوق بود.

سیدزاده ابراز داشت: کشور ایران از نظر فرهنگی بسیار متنوع است. متأسفانه در بحث توزیع امکانات در مناطق مختلف کشور با کاستی‌هایی روبرو هستیم. هنرمندان مستعد زیادی در گوشه و کنار کشور زندگی می کنند که نیازمند یاری برای ادامه راه هستند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه گفت: اطلاعات قابل استناد و منظمی در خصوص هنرمندان نواحی و سایر هنرمندان مستعد استانی وجود نداشت تا بتوانیم از آنها حمایت‌های لازم در چارچوب مقررات صندوق و امکانات انجام دهیم. از این رو از سال ۹۷ شبکه همرسان‌ها را راه‌اندازی کردیم.

وی با اشاره به اهداف این پویش و اقدامات صورت گرفته در این خصوص گفت: پویش سراسری همرسانی، شناسایی و شنیدن صدای هنرمندان با همراهی خود آنان و همرسانی برای معرفی خدمات صندوق اعتباری هنر و جلب توجه و همراهی مسئولان، دولتمردان، اصحاب فرهنگ و هنر و عموم جامعه نسبت به مشکلات و دغدغه های هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران سراسر کشور است که بارها از طریق رسانه ها اعلام کرده‌ایم. خوشبختانه درسراسر استان‌ها همرسان‌های صندوق فعال هستند و هنرمندان زیادی به صندوق معرفی شده‌اند. بطور مثال در حوزه بیمه درمان تکمیلی با معرفی همرسان ها بیش از ۲ هزار هنرمندی که امکان پرداخت حق بیمه را نداشتند بطور رایگان از خدمات صندوق بهره‌مند شدند. یا در جریان زلزله سرپل ذهاب و سیل استان‌های لرستان، سیستان و بلوچستان و... توانستیم هنرمندان آسیب دیده را شناسایی کنیم.

سیدزاده در خصوص اقدامات انجام شده برای حسن سمندری هنرمند موسیقی نواحی گفت: پس از اطلاع از وضعیت ایشان از طریق رایزنی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان بررسی‌های لازم انجام شد. مقرر شد تسهیلات بلاعوض به این هنرمند پرداخت شود و از خدمات کمک مستمری نیز بهره‌مند شوند براین اساس از سوی صندوق ماهیانه مقرری دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در پایان گفت: متأسفانه جامعه فرهنگ و هنر بیشترین آسیب را از شرایط کرونا دید. وضعیت معیشتی اعضا را می دانیم. سال گذشته با پیگیری‌های مکرر توانستیم با جذب منابع مالی از سازمان برنامه و بودجه کشور طی دومرحله کمک هرینه بیماری ایام کرونا به اعضا پرداخت کنیم. 

علی رغم اینکه تاکنون بودجه‌ای از وزارت ارشاد دریافت نکردیم اما حق بیمه تأمین اجتماعی و سرانه درمان فصل بهار اعضا را متقبل شدیم. درصدد هستیم در صورت تأمین منابع مالی مجدد از اعضای تحت پوشش حمایت کنیم.


نظرات بازدیدکنندگان

*
*
*
کد امنیتی